delo německy nahon dum
delo česky Vodní elektrárna královského města Písku english
elektrarna elektrarna elektrarna elektrarna elektrarna

Aktuality / 2014 / Detail aktuality

Švejkova padesátka - 4. ročník

03. 05. 2014

V sobotu 3. května 2014 se koná již čtvrtý obnovený ročník tohoto oblíbeného turistického pochodu. Start z Písku je průběžný od 8:00 do 10:00 hodin z Palackého sadů (před hudebním pavilonem). Startovné je 30 Kč.


Zde účastníci obdrží vše potřebné v duchu původních pochodů. Po celou dobu bude hrát živá hudba a můžete se těšit na Josefa Švejka, paní Müllerovou i chutné občerstvení. Chybět nebudou ani velocipedisté v dobovém oblečení a na dobových bicyklech.  

Připraveny jsou atraktivní trasy: Dlouhé i krátké, pro malé i velké, pro pěší i cyklisty, ale i rovinky pro velocipedisty!  Na vodáky znovu čeká trasa po Otavě v délce 28 km: Ze Strakonic do Písku na čemkoli.

Také je možné vyrazit ze Strakonic do Písku pěšky nebo na kole na trasu 33 km s tím, že je možné ji ukončit v Sudoměři či Putimi a odtud jet do cíle vlakem.

Start ze Strakonic je průběžný od 8 do 10 hodin od plaveckého stadiónu. Za stadiónem lze spustit na vodu lodě pro vodáckou trasu po Otavě.

Na jednotlivých trasách na vás opět čekají razítkové kontroly včetně tajných kontrol, v písecké Elektrárně královského města Písku získáte zvýhodněné vstupné, v selibovské Pohádkové kovárně na vás čeká překvapení, v Čejeticích prohlídka vodní elektrárny, ve Štěkni prohlídka zámku a parku, v Kestřanech prohlídka tvrze…

A v cíli samozřejmě diplomy. 

Za organizátory Vás srdečně zve Marek Anděl z Elektrárny královského města Písku a senátor Miroslav Krejča.

 Podrobnosti o jednotlivých trasách 4. ročníku Švejkovy padesátky naleznete zde:  www.josefsvejk.cz